RELAX YIN YOGA od 11.01 o 20:00 v malej sále

RELAX YIN YOGA

- otvorená lekcia každý ŠTVRTOK o 20:00 v malej sále

Jej základom je jednoduché bytie, ktoré objavíme keď pôjdeme hlbšie k sebe a otvoríme dvere prítomnosti. Yin joga je cesta za vnútornými skúsenosťami. Slúži k podpore harmónie medzi naším fyzickým, psychickým a duševným svetom. Pomáha nám odbúrať nahromadené napätie. Pravidelným cvičením posilňuje emočnú stabilitu, rezistenciu voči stresu, meditáciu a uvedomenie.

Slová yin a yang pochádzajú z taoistickej tradície.

  • Yin je ako voda, tekutá a povoľná. Je to pasivita, uvoľnenie, spomalenie.  Pozície nám ponúkajú liečenie, jemné naťahovanie a relaxáciu spojivových tkanív ako sú väzy, fascie a kĺby tela.  Keď aplikujeme kvalitu yin na cvičenie jogy, naučíme sa prenášať ju aj do života, uvoľniť sa nielen na yogamatke, ale aj v bežnom živote.
  • Yang naopak predstavuje aktivitu, silu, rýchlosť. Yangové pozície vedú k  posilneniu a zahriatiu tela, pomáhajú nám dostať sa hlbšie do yinových pozícií. 

Hodinu začneme aktívne – rozhýbaním sa, pozdravom slnka a potom pasívne spočinieme v jednotlivých yinových pozíciach. Nájdeme tak rovnováhu medzi silou a flexibilitou. Objavíme liečivú silu tela v statických pozíciách, s jogovým dychom a vedomým uvoľňovaním. Naučíme sa pracovať so stresom a byť viac vo svojom strede.
K uzdraveniu dochádza pri relaxácií, keď je telo aj myseľ v pokoji a to je aj hlavným cieľom tohto yinového prístupu.

 O lektorke:

Lenka Martišková 

  • Medzinárodne certifikovaná inštruktorka pre Neo Yin Yoga pod vedením indického učiteľa Deepa Kumara (2017).
  • V roku 2016 absolvovala učiteľský tréning Power joga.
  • jogovú prax rozvíja a obohacuje na pobytoch v Indií, venuje sa najmä tradičnej hatha joge, yin joge, meditácií a práci so všímavosťou – mindfulness.
  • navštevuje Darshana Yoga Studio od jeho úplného začiatku ( 7 rokov ) a rastie spolu s ním  za pomoci Andrey a Petra Minster.

 

Príspevok bol vložený Novinky. Vytvorte záložku trvalého odkazu.