Aikido je japonské bojové umenie, ktoré vytvoril Morihei Ueshiba v prvej polovici 20. storočia. Morihei Ueshiba bol majstrom niekoľkých rozličných bojových umení. Pri vytváraní aikida čerpal zo skúseností, ktoré nadobudol pri štúdiu mnohých škôl Kendo, Iaido, Jodo a hlavne Ju Jutsu. Názov Aikido sa skladá z troch častí: Ai – znamená harmónia, Kiživotná energia alebo vnútorná sila, Docesta alebo životný štýl. Spolu slovo Aikido znamená cesta harmónie. Aikido je stále populárnejšie, cvičí ho viac ako 1,5 milióna ľudí po celom svete. Aikido nie je agresívne a nie sú v ňom žiadne súťaže. Študentami Aikida sú muži aj ženy, mladí i starí.

 NÁBOR DETÍ prebieha celý február o 16:00!

  • PONDELOK 16:00 – 17:00 (vek: 6 – 14 rokov)

Cena:

  • 25,- €/ mesiac
  • jednorázový vstup 7,- €

Prihlasovať sa môžete na email: info@dys.sk .

Maximálny počet detí na tréningu 8!

 

Radoslav Tmak – tréner 3.DAN

Radoslav sa aikidu venuje od roku 1997. Momentálne je držitelom 3 DANU AIKKAI a zároveň trénerom tretej triedy pre úpolové športy.  Zúčastnil sa niekoľko stoviek národných a nadnárodných seminárov na Slovensku a v Európe pričom niektoré z nich aj sám organizoval.

Okrem rozvoja v aikide sa pravidelne zúčastňuje tréningov a seminárov iných bojových umení.

Radoslav je skúšobný komisár pre technické stupne KYU pre SSPA (slovenská spoločnosť priateľov aikida).

Čo ťa oslovilo na aikide najviac?

„Na aikide ma najviac baví nikdy nekončiaci rozvoj a možnosti neustáleho vývoja pohybu, vnímania, časovania a celkovej kultúry pohybu…. zároveň dávam dôraz na individuálnu prácu s každým jednotlivcom pričom ide o hľadanie cesty ako každého niekam posunúť“

 

Rozvrh |