LEKTORI

PaedDr. Andrea Minster  ( 40 rokov, lektorka jogy, fyzioterapeutka, majiteľka štúdia ) - FYZIO JOGA - NEDEĽA o 18:30  a vedenie kurzov

 • 2003 ukončené doktorandské štúdium na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre odbor pedagogika a špecializácia telesná výchova
 • AIKIDO – certifikát 1.DAN Hombu dojo Japonsko
 • 2007 – 2010 pomohla vybudovať jogové centrum Fredymu Ayisimu, kde pracovala 3 roky ako lektorka dynamického štýlu power jogy
 • 2010 založila Darshana Yoga Studio
 • 2010 – 2013 individuálne trénovala jogu našu slávnu tenistku Danielu Hantuchovú
 • 2011 školí lektorov
 • 2015 certifikát KINESIOTAPING I a II
 • 2013 – 2016 ukončené vzdelanie na 3-ročnom dennom štúdiu v odbore fyzioterapia s praxou v nemocniciach v BA
 • 2017 Dynamická Neuromuskulárna Stabilizácia podľa Kolářa – úroveň B
 • 2017 -2018 Spiral dynamic – v ročnom výcviku
 • 10 rok sprevádza jogou ľudí v Bratislave. Vyučuje vlastný štýl jogy zostavený z jogových prvkov (ásan) a terapeutických cvikov
 • píše články o joge do časopisov
 • individuálne pristupuje ku každému jednému cvičencovi a pomáha mu dosiahnuť pre neho dokonalú pozíciu

Ľubi - OBEDNÁ JOGAUTOROK  11:45

Joga si ma našla pred 10timi rokmi v Londýne. Bola to láska na prvé stretnutie a výborne nám to klape dodnes. Po rokoch vlastnej praxe sa veľmi teším, že sa o jógu môžem aktívne podeliť a zdieľať radosť z cvičenia, sebapoznania a životnej rovnováhy, ktorú prináša. Rada hľadám v živote aj v jóge vlastnú cestu, teší ma každý jogín odchadzajúci z jogamatky s úsmevom.

Na hodinách rozprúdime svoju energiu, upokojíme myseľ. Plynulo budeme prechádzať asánami, posilníme oslabené a uvoľníme napäté. Potrebná je iba chuť prísť a zacvičiť si.


Petr - FLOW YOGAUTOROK a ŠTVRTOK 18:30, UTOROK a ŠTVRTOK 07:30

 • 16-ročné dennodenné skúsenosti (cca od roku 2000) s jogovými, psychomotorickými, psychosomatickými a terapeutickými technikami.
 • Robil odbornú korektúru svetoznámej knihe: JÓGA – ANATOMIE od Leslie Kaminoff v českej verzii.
 • Momentálne pracuje na vydaní svojej vlastnej knihy týkajúcej sa jogovej tématiky.
 • Petr robí workshopy a jogové sústredenia v Európe.
 • Má ukončený 2-ročný výcvik kraniosakrálnej biodynamiky.
 • V súčasnosti je jeho denná prax zložená hlavne z dychových a meditačných praktik a práce s energetickým polom.
 • Sedem rokov pôsobí ako sprievodca jogovou praxou v Bratislave.

Katarína - Yoga for BeginnersPONDELOK a STREDA 20:00

Katarina has been practicing yoga regularly since 2010. With Yoga she met in New Zealand where she lived 10 years. She had a great pleasure learning of wonderful Aucklands teachers such as Susan Allen, Katy Carter and Vincent Bolletta along with amazing workshops with Mark Whitwell, Kathryn Budig and John Ogilvie. Katarina says: ”For me Yoga is Life. And life is a path, a path of becoming  more present in the moment. I practice yoga to live a better and healthier life. And this joy from yoga I would like to pass on other people. Lets practice together a true quality of asana where body-mind-breath are unity. Where we become intimate with our bodies and learn to observe ourself. How does the body respond to our breath and how does the breath respond to the movement of our body? And maybe the breath should be our teacher. “

 


LuckaGRAVID JOGA, JOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV

 


NatiJOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV - PONDELOK 17:15, GRAVID JOGA

Nati sa dostala k joge približne pred 7- rokmi po menšom úraze, keď hľadala riešenia na zapálený nerv a bolesti chrbtice. Keďže dlhšie obdobie žila v Dubline, štúdiá a centrá v tomto meste umožnili skúšať viacerých typov jogy (Hatha, Ashtanga, Bikram, Vinyasa Flow,…). Už v tom čase v kútiku duše snívala o lektorovaní hodín jogy.

Na svojich hodinách sa s rešpektom snaží prispôsobiť dané asány k individuálnym potrebám klientov, kde sa zohľadňujú fyzické a zdravotné dispozície jednotlivca. Osobným cieľom je takisto sústrediť pozornosť klientov na daný moment a plynulý dych.

“Joga ma učí dennodenne počúvať svoje telo, byť k sebe jemná a trpezlivo sa sústrediť len na prítomnosť. Je to cesta na celý život, za čo som veľmi vďačná.”

 


Zuzu - JOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV - UTOROK a ŠTVRTOK 20:00

V jóge som kedysi hľadala riešenie na moje zdravotné problémy s chrbticou. Svalstvo bolo hlboko usedené a ztuhnuté. A práve poznanie sebe sama prebehlo na jógamatke, pozície boleli, svaly ztuhnuté, všade to ťahalo. Moje prvé stretnutie v roku 2008 bolo s Ashtangou vinyasa jógou u výborného Dalibora Štedronského v Prahe.

Na Cypre v roku 2015 vo Vedanta centre u Petra Petrou som našla cestu k Hatha joge. P.Petrou ma inšpiroval si následne urobiť medzinárodný TTC kurz v Siwananda Vedanta centre tento rok. A tak mi jóga postupne pomohla zo zdravotných problémov a našla som v nej harmóniu, rovnováhu, vnútorný pokoj a úsmev.

Hatha joga sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Srdečne vás pozývam na hodinu jógy so mnou. Názov vznikol z spojením slabík ha – predstavuje slnečnú energiu, tha predstavuje mesačnú energiu. Hatha jóga je systém pozostávajúci z 12 základných jógových pozícií a ich variácii – asán, ktoré majú určitý nadväzujúci systém. Primárne pracujú s chrbticou a centrálnym nervovým systémom. Pôsobia špecifickým spôsobom nielen na fyzické telo, ale aj na psychiku. Cvičenie pozostáva z asán, pranayámy a meditácie. Ide o prepojenie tela a mysle, získanie energetickej rovnováhy. Má pozitívne zdravotné účinky. Pravidelná prax vedie k upokojeniu mysle, pôsilneniu tela a jeho flexibilite.


Ela -  ZDRAVÝ CHRBÁT – UTOROK 20:00

Ako dieťa som milovala pohyb a hodiny gymnastiky boli pre mňa zábava a relax.  Po dlhej pauze som sa k  pohybu  vrátila už ako matka dvoch detí. Začala som sa aktívne venovať PILATESU. Hlavným dôvodom bola neustále vracajúca sa bolesť chrbta, oslabené panvové dno a vnútorná nespokojnosť. Už po pár hodinách pravidelného tréningu som zbadala na sebe zmeny k lepšiemu. Postupne sa zmierňovali moje bolesti,  znovu som začala mať radosť z pohybu a postupne sa menila aj moja postava.

To bol impulz k štúdiu FYZIOTERAPIE v Bratislave. Počas a po ukončení štúdia som získala prax v nemocnici. V roku 2012 som sa stala Inštruktor PILATES I. kvalifikačného stupňa, v rámci pilatesu som absolvovala kurzy Pilates v tehotenstve a po pôrode, Pilates s náradím, Pilates a skolióza, Pilates a reformer, Školenie pilates Medical – Aby chrbát nebolel. Medzi ďalšie kurzy a školenia patrí McKenziemetóda  časť A B C, SM – Systém I. II., Kineziotaping I. a II. V súčasnosti navštevujem kurz Spiral dynamic.

Cvičenie ZDRAVÝ CHRBÁT

Som presvedčená, že pravidelným cvičením pod mojim vedením pocítite úľavu od bolesti, pozitívne zmeny na postave a dobrú náladu. Naučíte sa správne hýbať a koordináciu pohybu využívať v bežnom živote.

Teším sa na cvičenie s vami! :o )


Barbara - BALET pre deti

 


SonkaPOWER JOGA