BALET pre deti od 3 – 7 rokov a balet pre dospelých

balet pre detičky

Detský balet v Darshana Yoga Studio ( DYS ) navštevujú deti vo veku 3 – 7 rokov už štvrtý rok. Hodiny baletu vedú absolventky VŠMU. Cieľom hodín je tanečná príprava, správne držanie tela, poznanie základných tanečných (klasických, ľudových a ďalších) pojmov, rytmika, zväčšovanie rozsahu pohybu, strečing, základné gymnastické prvky, rozvíjanie schopností a fantázie dieťaťa. Maximálny počet detí na hodine je 10!

Priebeh hodiny baletu

Deti sa na balete stretávajú dvakrát do týždňa na 45 minútovej hodine ( balet pre dospelých 60min. ). Hodina baletu sa člení na niekoľko častí, pozostávajúcich zo zahrievacích cvičení, rozcvičky, naučenie sa nového učiva – tanečných, gymnastických prvkov, práca na malých tanečných choreografiách, pohybové hry, strečing. Každá hodina je niečím doplnená a zameraná na určitú problematiku. Pri tréningu sa vyhýbame neprirodzeným polohám nôh a chodidiel, ktoré sú súčasťou výučby baletu. Snažíme sa vychádzať z daností každého dieťaťa, pričom mierne zväčšujeme ich pohybový rozsah pomocou strečingu. Ďalej venujeme nemalú pozornosť rozvoju koordinácie pohybu samotného, koordinácie zraku – tela a vnímaniu hĺbky priestoru.

 

Hodiny Pondelok a Streda 16:15 – 17:00 sú zamerané pre deti od 3 – 4,5 rokov,  ktoré nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti s baletom, či gymnastikou. Môžu byť vedené bilingválne v anglicko – slovenskom jazyku.

 

Hodiny Utorok 16:30 – 17:15 sú určené pre deti pokračujúce z minulého roku a pre deti vo veku od 4 – 7 rokov, ale aj pre deti, ktoré už majú skúsenosti s baletom, či gymnastikou. Hodiny sú vedené v slovenskom jazyku.

 

Balet pre dospelých: Utorok 17:30 – 18:30

Je vhodný aj pre úplných začiatočníkov bez rozdielu veku, váhy a iných kategórií. Robíme to pre radosť z pohybu :-) U dospelých zameriavame pozornosť na správne využívanie svalstva, strečing a dosiahnutie ladnosti pohybu.

 

Detský balet Pondelok a Streda 16:15 – 17:00 ( 3 – 4,5 rokov)

Je to začínajúce vzdelanie tanečníka :-) Učíme sa spoznávať čo je to tanec, svoje telíčko a jeho dispozície. Rozoznávame strany, smery a formácie ( kruh, rad, šachovnica ). Začíname tancovať rôzne pohybové hry, kde sa popri tanečných krokoch naučíme rôzne pesničky, básničky  riekanky… Pomocou týchto pohybových  hier sa učíme lepšie vnímať rytmus, pohyb horných a dolných končatín osobitne. Našou najväčšou prioritou je osvojiť si správne držanie tela. Jemnými cvikmi kultivujeme, posilňujeme  a koordinujeme naše telo. Neskôr preberieme baletné pozície, ktoré budeme používať aj v tančekoch. Každá hodina baletu je pre Vás otvorená, môžete sa pozerať čo robíme a ako pracujeme.

 

Detský balet Utorok 16:30 – 17:15 ( 4 – 7 rokov)

Pokračujeme ďalej už so získanými skúsenosťami z minulého roku. Osvojujeme si ďalej pohybové hry a tančeky, kde precvičujeme rytmické cítenie a koordináciu. Učíme sa prvé baletné cvičenia á la barre ( pri tyči ), opakujeme cvičenia na posilňovanie svalstva, lepšiu koordináciu dolných končatín s hornými končatinami, rovnako pohyby hlavy a trupu. Pohybové hry nám stále pomáhajú pri všetkých cvičeniach. Učíme sa priestorové vnímanie ( diagonála, nízka, stredná a vysoká línia, horizontála a vertikála… ). Upevňujeme správne držanie tela a chôdzu. Z času na čas si premietame baletné predstavenia, ktoré ovplyvňujú koordináciu a chuť do učenia. Všetky hodiny sú otvorené a kedykoľvek sa môžete prísť pozrieť ako tancujeme.

U nás v štúdiu si môžete zakúpiť:

 • baletné piškoty za 12,90 € – čierne
 • baletné piškoty za 9,90 € – ružové i čierne
 • baletné štucne 40cm – 5,90 € – ružové i čierne
 • baletné štucne 60cm – 6,90 € – ružové i čierne
 • nášničky s motívom baletky za 9,- € – rôzne farby
 • nášničky s motívom baletných špičiek  za 9,- € – rôzne farby

 

 

Bližšie informácie:

Ak máte záujem rozvíjať schopnosti vášho dieťatka kontaktujte nás  e-mailom. Všetky kontaktné informácie, mapu, rozvrh a cenník nájdete na stránkach Darshana Yoga Studio, na nižšie uvedených odkazoch. Tešíme sa na Vás!

RozvrhCenníkKontakt

2 Responses to BALET pre deti od 3 – 7 rokov a balet pre dospelých

 1. Dagmar says:

  Dobrý deň rada by som sa informovala, či by bolo možné prihlásiť 9 ročné dieťa na balet a ďalšie infomácie.

  Ďakujem
  S pozdravom
  Koprnová

 2. Mám 7 ročnú dcéru, ktorú veľmi zaujíma balet. Nakoľko v Rožňave nie je možnosť rozvíjania detí v tomto smere chcela by som sa opýtať, kde najbližšie sa dá dcéru na balet prihlásiť. Ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>